Redirecționează 2% din impozitul pe venit către Parohia Colțea

Procedura nu implică niciun cost, iar redirecționarea se face din impozitul deja încasat de stat pe 2018.
Entitate: Parohia Colțea, CIF: 16114206, IBAN: RO65RNCB0069149243530001

Dacă ești salariat

Dacă ai venituri din activități independente

DETALII DESPRE FORMULARELE 230 ȘI 200

CONFORM CODULUI FISCAL, ORICE PERSOANĂ FIZICĂ POATE REDIRECȚIONA 2% DIN IMPOZITUL PE VENIT CĂTRE PAROHIA COLȚEA ÎN 2019, DACĂ:

• a fost salariat în 2018 – prin completarea formularului 230, eliberat de ANAF
  • a obținut venituri din activități independente (ex: chirii, activități desfășurate ca persoană fizică autorizată etc.) prin completarea formularului 200, eliberat de ANAF.

Depune formularul direct sau trimite-l prin poștă cu scrisoare recomandată la Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF) a localității de domiciliu (vezi lista adreselor ANAF la care poți depune formularul).

În cazul în care îl trimiți prin poștă, este suficient un singur exemplar. Declarațiile se pot depune și online, prin intermediul serviciului ANAF “Spațiul privat virtual” disponibil la adresa: https://pfinternet.anaf.ro

FORMULARUL SE COMPLETEAZĂ IN FIECARE AN

NU UITA CĂ DATA LIMITA A DEPUNERII FORMULARULUI LA ADMINISTRAȚIA FINANCIARĂ ESTE 25 MAI 2019